Název

Popis

V překrásné přírodě Svitavska nedaleko Jevíčka proběhl šestý ročník Lobinova závodu Svazu skautů a skautek České republiky.
Čtyřiadvacetihodinový závod 86 účastníků ve třech kategoriích v nejrůznějších skautských disciplínách se uskutečnil o víkendu 10. až 13. června 2010 na bývalé skautské základně u Smolenské přehrady. Zde skauti a skautky prožili horký, avšak na dovednosti a prokázání své připravenosti naplnit skautský zákon a slib bohatý, víkend.
Večerní slavnostní zahájení Lobinova závodu bylo ukončeno položením květin k pomníku bratra Petra MÜLLERA. U táborového ohně následně proběhla první disciplína a to dramatika – scénky. Starší skauti a skautky v sobotu ráno opustili základnu s veškerou výbavou a se svými terénními rozhodčími. Po naplánované trase plné úkolů, se vraceli zpět až v neděli ráno. Na své pouti krajinou nejen plnili úkoly, ale také svými činy pomáhali lidem, jež jejich dobrý skutek přijali. I vyčištění části přírody od odpadků bylo jedním z úkolů. Velkým prožitkem pro všechny účastníky byla asi noční bouřka - všichni obstáli.
Mladší děti, vlčata a světlušky, závodily v okolí základny od sobotního rána až do sobotního večera, s tím že část úkolů mohly dokončit v neděli do desáté hodiny dopolední.
Všichni závodili v těchto disciplínách: skautský kroj, skautský deník, výbava jednotlivce i družiny, první pomoc, odlití stopy zvířete, výrobek z přírodnin, uzly, vaření na ohni, přenocování a přístřešek, dramatika – divadlo, topografie v terénu, šifry, pomoc přírodě, chování družiny, skauting, poznávačky roslin/ živočichů/ turistických a mapových značek, státní symboly - státnost, vodácké dovednosti, lanové překážky, dobrý skutek - velký čin.
Nedělní dopoledne bylo věnováno nejen úklidu základny a balení jednotlivých oddílů, ale i polní mši, kterou celebroval bratr skaut Petr Šabaka – Kouma. Následovalo vyhlášení výsledků a předání cen.

Období

• 215 fotek
  • 1 se líbí

Nahlásit album

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu
Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Komentáře Přidat